English
از بالاترین
رادیوها
شرکت کنندگان
مجموعه‌ها

در این برنامه مهدی یحیی‏ نژاد با معرفی android device manager و‌اپلیکیشن‌های مشابه توضیح میدهد که چگونه موبایل گمشده (ربوده شده) خود را ردیابی کنید و‌ از راه دور محتویات موجود در آن را پاک‌کرده یا رمزعبور خود را تغییر دهید

نظرات

اگر می‌خواهید با نام مستعار نظر بدهید، پس از نوشتن نظر، نام مستعار خود را در بخش name وارد کنید، سپس گزینه I'd rather post as guest را انتخاب کنید. در این حالت هر آدرس ایمیل دلخواه (مانند a@b.com) را می‌توانید وارد کنید.

متن برنامه

برنامه امروز درباره گم شدن موبایل است. من سه سال قبل در شهر رم موبایلم را گم کردم و با استفاده از موبایل دوستم و از طریق آیکراد که در گوشی‌های آیفون قابل استفاده است؛ موبایلم را پیدا کردم.
اکنون خیلی از موبایلها را در صورت گم یا دزدیده شدن می‌توان پیدا کرد. اما برای اینکار باید به سرعت دست به کار شد. زیرا اگر باطری آن تمام شود؛ کار دیگری نمی‌توان انجام داد.
برای اینکار باید به سرعت با استفاده از لبتاب، کامپیوتر خانگی و یا موبایل دیگری برنامه Android Device Manager را نصب کنید و با استنفاده از شناسه گوگل خود وارد آن شوید اگر تلفن شما هنوز روشن و در تماس با برج مخابراتی باشد؛ می‌توانید با کمک این نرم افزار موبایل خود را کنترل کنید. در این صورت بهتر است اقدامات ذیل را به ترتیب انجام دهید؛‌ در وهله اول اطلاعات آن را پاک کنید. در قدم بعد اگر فکر می‌کنید که موبایل در اختیار کسی است که رمز آن را می‌داند؛ بهتر است که آن تغییر دهید. همچنین می‌توانید مکان موبایلتان را نیز پیدا کنید و تصمیم بگیرید آیا به آن زنگ بزنید یا خیر؟ زیرا این خطر وجود دارد که اگر کسی آن را پیدا نکرده‌باشد؛ از این طریق متوجه وجود آن شود و موبایل را به شما پس ندهد. اگر یک اپلیکیشن Anti -Theft یا ضد سرقت را از قبل روی موبایلتان نصب کرده باشید؛ امکانات بیشتری در این زمینه به شما می‌دهند. برای پیدا کردن و نصب این اپلیکیشنها می‌توانید همین واژه را در گوگل پلی جستجو کنید. سه اپلیکیشن مهم در این زمینه Avast, bitdefender, cerberus هستند. این اپلیکیشنها به شما امکانات زیادتری می‌دهند و حتی می‌توانید به میکروفن موبایلتان هم دسترسی داشته باشید و بدانید که در چه مکانی است و از این طریق راحت تر آن را پیدا کنید. در برخی از کشورها همچنین لازم است که سریعاً با شرکت فروشنده موبایل تماس گرفته و حتی سیم کارت آن را باطل کنید تا از آن سوء استفاده نشود و تبعات حقوقی برای شما ایجاد نکند.