English
از بالاترین
رادیوها
شرکت کنندگان
مجموعه‌ها

در این برنامه بررسی می‌کنیم که ایمیل یاهوی شما هک شده یا کس دیگری به ایمیل‌ شما دسترسی دارد یا خیر. برای انجام این کار یک روش این است که IPها یا آدرس‌های اینترنتی که از آن ایمیل یاهو شما باز شده را چک کنیم.

نظرات

اگر می‌خواهید با نام مستعار نظر بدهید، پس از نوشتن نظر، نام مستعار خود را در بخش name وارد کنید، سپس گزینه I'd rather post as guest را انتخاب کنید. در این حالت هر آدرس ایمیل دلخواه (مانند a@b.com) را می‌توانید وارد کنید.

متن برنامه

در این برنامه بررسی می‌کنیم که ایمیل یاهوی شما هک شده یا کس دیگری به ایمیل‌ شما دسترسی دارد یا خیر. برای انجام این کار یک روش این است که IPها یا آدرس‌های اینترنتی که از آن ایمیل یاهو شما باز شده را چک کنیم.

برای این کار باید به سمت راست صفحه ایمیل یاهو بروید و بر روی چرخ دنده یا تنظیمات کلیک کنید و account info را انتخاب کنید. صفحه جدید باز می‌شود که از این لیست view your recent sign-in activity را انتخاب کنید وارد جدولی می‌شوید که چند ستون دارد و قسمت سمت چپش زمان دسترسی به ایمیل یا زمان ورود به ایمیل را می‌بینید و ستون دوم نوع معمولن مرورگراست و در قسمت سومش نشان می‌دهد که آیا لاگ این شده یا نه قسمت چهارم کشوری که از آن ورود به ایمیل صورت گرفته است نشان داده می‌شود که اگر کشور دیگری به غیر از کشور شما در این لیست باشد مشخص می‌شود که ایمیل شما هک شده است. برای این که اطلاعات دقیق تری پیدا کنید گزینه آی پی را در بالای ستون چهارم انتخاب کنید، در این ستون می‌توانید آی‌پی‌ها یا آدرس‌های اینترنتی را ببینید. هر کس که به اینترنت متصل می‌شود یک آی‌پی‌ یا آدرس‌ اینترنتی دارد. باید ببینیم که این آدرس‌ها را به آدرس جغرافیایی تبدیل کنیم. وبسایت‌هایی وجود دارند که با وارد کردن آدرس اینترنتی یا آی پی محل جغرافیایی آن را تعیین می‌کنند. برای این کار IP را در گوگل جستجو می‌کنیم و یکی از وبسایت‌هایی را که در لیست گوگل هست انتخاب می‌کنیم و بعد از انتخاب وبسایت، آی پی را که از صفحه یاهو کپی کردیم وارد می‌کنیم تا مکان جغرافیایی آن را مشخص کند. اگر این محل نزدیک محلی بود که شما زندگی یا کار می‌کنید، این نشانه خوبی است و اگر نبود باید نگران باشد که فرد دیگری به ایمیل شما دسترسی دارد. نکته دیگری را که باید به آن دقت کنید ممکن است شما ایمیل‌هایتان را از روی موبایلتان بخوانید در این صورت آی پی که در آنجا نشان داده می‌شود آی پی شرکتی است که به شما سرویس موبایل می‌دهد برای همین آن آی پی می‌تواند دور از محل کار و زندگی شما باشد. به این هم توجه داشته باشید که حتی اگر همه‌ی آی‌پی‌ها به خود شما تعلق داشته باشند باز هم نمی‌تواند صد در صد نشان‌دهنده این باشد که ایمیل شما کاملا امن است زیرا ممکن است کام‍پیوتر شما هک شده باشد. به هر حال اگر در حساب کاربری یاهوی شما آی‌پی ای وجود داشته باشد که از شهر یا کشور کاملن غیر مرتبط با محل کار و زندگی شما و همینطور شرکت سرویس دهنده موبایل شما باشد، حتمن ایمیل شما هک شده و اولین کاری که باید بکنید این است که پسوورد ایمیلتان را عوض کنید و باز هم چک کنید تا ببینید آیا باز هم آی پی‌های ناشناس می‌بینید یا خیر.