English
از بالاترین
رادیوها
شرکت کنندگان
مجموعه‌ها

نظرات

اگر می‌خواهید با نام مستعار نظر بدهید، پس از نوشتن نظر، نام مستعار خود را در بخش name وارد کنید، سپس گزینه I'd rather post as guest را انتخاب کنید. در این حالت هر آدرس ایمیل دلخواه (مانند a@b.com) را می‌توانید وارد کنید.

متن برنامه

در این برنامه به شما نشان خواهم داد که چگونه ایمیلهای جیمیلتان را دانلود و سپس آنها را از پاک کنید. مثلاً ممکن است که دوستتان بازداشت شده و شما بخواهید تمامی ایمیلهای او را از ایمیلتان پاک کنید؛ یا تصمیم به مسافرت به ایران دارید یا حتی ممکن است بخواهید تمامی ایمیلهایی که قبل از تاریخ مشخصی در ایمیلتان وجود دارد را پاک کنید تا از مشکلات بعدی پرهیز کنید و اگر کسی موفق به هک ایمیل شما شد حداکثر به ایمیل‌های چند ماه گذشته شما دسترسی پیدا کند و ایمیلهای قدیمی تر شما محفوظ بماند.

برای اینکه اینکار را انجام دهید ابتدا باید تمام ایمیلهای مورد نظر را پیدا کنیم. برای اینکار می توانید از قسمت جستجوی جیمیل نام یا ایمیل فرد مورد نظر را وارد کنید؛ به این ترتیب همه ایمیلهای او در دسترس شما خواهند بود. همچنین برای پیدا کردن ایمیلها در یک بازه زمانی مشخص می‌توانیم از کلمه after و تاریخ مورد نظر و before و تاریخ مورد نظر استفاده کنیم و پس از فشار دادن دکمه جستجوی جیمیل٬ ایمیلهای مورد نظر در دسترس ما خواهند بود و می‌توانیم با استفاده از گزینه select all همه ایمیلها را انتخاب کنیم. در اینجا باید توجه داشته باشیم که اگر نتایج جستجو در چند صفحه قرار گرفته است؛ ایمیلهای موجود در همه صفحات را از همین طریق باید انتخاب کنیم. پس از انتخاب همه ایمیلها می‌توانیم به همه آنها یک label خاص اختصاص دهیم. این اختصاص label در قسمت بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای اینکه همه این ایمیلها را دانلود کنیم به قسمت اکانت می‌رویم. در این قسمت٬ گوگل ابزار بسیار قدرتمندی به نام Data tools قرار داده است که شما می‌توانید از آن برای دانلود تمام اطلاعاتی که روی ایمیل و یا ابزارهای دیگر گوگل وجود دارد؛ استفاده کنید. در این قسمت بعد از انتخاب گزینه Select download Data و انتخاب ‌Back up باید مشخص کنید که اطلاعات کدامیک از سرویسهای گوگل را می‌خواهید دانلود کنید. ما در اینجا سرویس جیمیل را انتخاب می‌کنیم و چون قبلاً به ایمیلهای مورد نظر یک Label خاص اختصاص داده‌ایم با انتخاب این Label تمام ایمیلهایی که قبلاً زیر آن Label مشخص کرده‌ایم را می‌توانیم دانلود کنیم. پس از پایان دانلود٬ به جیمیل باز می‌گردیم. اکنون می‌توانیم تمام ایمیلهایی که با آن Label مشخص شده است را پاک کنیم .