English
از بالاترین
رادیوها
شرکت کنندگان
مجموعه‌ها

همانطور که در برنامه های قبلی قول داده بودیم، در این برنامه به معرفی یکی از اپلیکیشن های امن پیام‌رسان امن می‌پردازیم. مهدی یحیی‌نژاد با معرفی برنامه تلگرام، به امکانات و ویژگی‌های مختلف این اپلیکیشن و نحوه راه اندازی یک چت امن و ارسال فایل‌ها به صورت رمزنگاری شده و همچنین استفاده از ویژگی خود ویرانگری آن برای پیام‌های ارسالی می‌پردازد

نظرات

اگر می‌خواهید با نام مستعار نظر بدهید، پس از نوشتن نظر، نام مستعار خود را در بخش name وارد کنید، سپس گزینه I'd rather post as guest را انتخاب کنید. در این حالت هر آدرس ایمیل دلخواه (مانند a@b.com) را می‌توانید وارد کنید.

متن برنامه

در برنامه امروز اپلیکیشن تلگرام را به شما معرفی خواهیم کرد. این اپلیکیشن هم در آیفن و هم در موبایلهای اندروید قابل استفاده است. با استفاده از این اپلیکیشن پیامهای شما رمزگذاری شده و دسترسی به محتوای آن برای دولتها امکان پذیر نیست. پس از بازکردن این اپلیکیشن در دستگاه تلفن٬‌ می‌توانید دوستان خود که شماره تلفن آنها را در دفترچه تلفن موبایل خود دارید؛ به این اپلیکیشن اضافه کنید و با هر کدام که خواستید تماس بگیرید. در این اپلیکیشن دو نوع پیام وجود دارد. یکی رمزگذاری شده‌است که با علامت قفل نمایش داده می‌شود و دیگری هم پیام معمولی، شبیه واتساپ یا وایبر و بدون رمزگذاری است. برای پیام رسانی رمزگذاری شده گزینه (New secret chat) را انتخاب،‌ و بعد از انتخاب مخاطب یک مکالمه رمزگذاری شده آغاز می‌شود که با علامت قفل در کنار اسم مخاطب مشخص می‌شود. تمام گفتگوی انجام شده به این طریق رمزگذاری می‌شود. در اپلیکیشن تلگرام برای گفتگوی رمزگذاری شده، مخاطب نیز باید هنگام گفتگو به اینترنت وصل باشد اما در برخی دیگر از اپلیکیشنها چنین ضرورتی وجود ندارد. یکی دیگر از امکانات این نرم افزار خودویرانگری است. هنگامی که این امکان غیرفعال است؛ ساعتی در کنار نوشته دیده می‌شود که شما می‌توانید از طریق آن، زمان مورد نظرتان را انتخاب کنید؛‌ در اینصورت پیام شما پس از زمان تعیین شده از بین خواهد رفت. در این نرم افزار علاوه بر پیامهای نوشتاری، صدا و تصویر هم می‌توان به شکل رمزگذاری شده ارسال و با استفاده از ویژگی خود ویرانگری، پس از اطلاع فرد مقابل، آنها را از بین برد و به این طریق مطمئن بود که به جز مخاطب تعیین شده فرد دیگری از محتوای آن آگاه نمی‌گردد.