English
از بالاترین
رادیوها
شرکت کنندگان
مجموعه‌ها

آموزشکده توانا ترجمه اختصاصی خود از کتاب «نوآوری، تحریم و تاویل» را منتشر می‌کند. این نوشته، بیان گر تفکر تازه یست در گفتمان دینی. این کتاب، آخرین اثر نصر حامد ابوزید- روشنفکر مشهور مصری- رکود و خفقان فکری در خاورمیانه را با بیان بسیار قوی به نقد می‌کشد.

چگونه مقامات سیاسی و نهادهای مذهبی برای سرکوب اصلاحات با یکدیگر همکاری می‌کنند؟ ارتباط میان اسلام و هنر چیست؟ و چگونه هنر و مذهب می‌توانند با یکدیگر هم زیستی داشته باشند؟ در پاسخ به این سوال‌ها، نصر حامد ابوزید توجیهات متداول برای سانسور را به چالش کشیده و از آزادی بیان دفاع می‌کند. او با نگاه دقیق به تفاسیر به عمل آمده، قرآن را نه به عنوان تنها یک متن بلکه به عنوان یک پدیده زنده و پویا نگاه می‌کند.

در این برنامه، مهدی خلجی -مترجم و محقق برجسته ایرانی- به همراه یاسر میردامادی- پژوهشگر- در یک گفتگوی زنده، دیدگاه‌های نو و خلاقانه نصر حامد ابوزید درباره نوگرایی در افکار اسلامی مدرن را بررسی می‌کنند. این گفتگو به صورت زنده از طریق یوتوب پخش می‌شود و شما می‌توانید سوالات خود را از طریق فیس بوک و تویی‌تر از مهمانان برنامه بپرسید. این گفتگو به صورت زنده بر روی تویی‌تر به انگیسی و فارسی نیز توییت می‌شود.

نظرات

اگر می‌خواهید با نام مستعار نظر بدهید، پس از نوشتن نظر، نام مستعار خود را در بخش name وارد کنید، سپس گزینه I'd rather post as guest را انتخاب کنید. در این حالت هر آدرس ایمیل دلخواه (مانند a@b.com) را می‌توانید وارد کنید.